Marsz dla Życia i Rodziny 07.06.2015r. , godz.15:00

516633_IMG_7248_4

7 czerwca ulicami naszego Miasta przejdzie kolejny Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem : “Rodzina-Wspólnota-Polska”.  Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza.

Marsz rozpocznie się o godzinie 15:00 przy Kościele NMP Matki Kościoła, a zakończy festynem rodzinnym w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. W programie koncert zespołu STONEHENGE, tańce integracyjne, zjeżdżalnie 

Rodzina jest tak cenna, że naszym obowiązkiem jest wyjść z domu, by ją promować i dać wyraz swoim poglądom. Przyjdźmy całymi rodzinami, by cieszyć się życiem i tą radością zarażać innych.

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie – 30.05.2015r.

         Zapraszamy wszystkich członków Ruchu Światło-Życie na kolejny, ostatni już w tym roku formacyjnym Dzień Wspólnoty,  który odbędzie się dnia 30.05.2015r. w Parafii Świętej Katarzyny i Opatrzności Bożej w Jastrzębiu-Zdroju.                                                                 Czytaj dalej

XVIII Pielgrzymka do Kalisza

 

 Kalisz

XVIII PIELGRZYMKA  RODZIN DOMOWEGO KOŚCIOŁA - gałęzi rodzinnej Ruchu Światło–Życie do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu                              9 maja 2015 r.

„Różne są dary łaski,lecz ten sam                           Duch…”. (1Kor 12,4)

 

„Z pojęciem charyzmatu można i należy związać także pojęcie powołania, bo dar udzielony przez Ducha Świętego jest równocześnie powołaniem i wezwaniem do określonego zadania, do określonej misji. Charyzmat jako powołanie jest jednocześnie skierowaniem na drogę diakonii, czyli służby. Ten, kto otrzymuje dar, jest wezwany, czyli powołany do tego, żeby tym darem służyć. Jeżeli dalej będziemy pytać o ukierunkowanie tej służby, to trzeba tutaj włączyć pojęcie wspólnoty. Służba, diakonia jest odniesiona do dobra wspólnoty. Diakonia jest służbą w ramach wspólnoty i na rzecz wspólnoty, dla jej budowania. To jest niesłychanie ważne, abyśmy nigdy tych rzeczywistości od siebie nie oddzielali, abyśmy zawsze widzieli je całościowo”.

/Sługa Boży, ks. Franciszek Blachnicki/ Czytaj dalej