Bliżej beatyfikacji ks. Franciszka Blachnickiego

F.-BLACHNICKI-TWARZ                                                                    16 października w Watykanie komisja teologów jednomyślnie uznała heroiczność cnót Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Przez ostatnie miesiące wyznaczeni przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych duchowni zapoznawali się z tzw. positio – dokumentem, który na podstawie dotychczasowego przebiegu procesu beatyfikacyjnego miał ich przekonać o heroiczności cnót Sługi Bożego. Jak widać, nie było z tym większych problemów. Teraz jeszcze positio – razem z opiniami teologów – zostanie poddana pod dyskusję kardynałów i biskupów wchodzących w skład Kongregacji; jeśli ich decyzja będzie pozytywna, Ojciec Święty będzie mógł wydać dekret o heroiczności cnót ks. Blachnickiego. Wtedy do beatyfikacji potrzebne będzie jeszcze oficjalne uznanie jakiegoś cudownego wydarzenia, które dokonało się za wstawiennictwem Sługi Bożego.

Wraz z Niepokalaną śpiewajmy Magnificat, dziękując Bogu za pomyślny przebieg dyskusji Konsulty Teologów w Rzymie w dniu 16.10.2014 r. Równocześnie trwajmy z jeszcze większą gorliwością i zapałem w modlitwie o dalszy pomyślny przebieg prac w Kongregacji, o cud za wstawiennictwem Ojca Franciszka oraz o rychłą beatyfikację Założyciela naszego Ruchu Światło-Życie, Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego!

Sługo Boży Księże Franciszku Blachnicki, wstawiaj się za nami!

 

Ks. Adam Wodarczyk,
Postulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. F. Blachnickiego

Ks. Stanisław Adamiak

Wicepostulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. F. Blachnickiego

    

Msza Św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

Serdecznie zapraszam Was do Domu Formacyjnego Ruchu Światło-Życie w Wiśle-Jaworniku na comiesięczną Eucharystię, podczas której modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.
W tym miesiącu ta msza odbędzie się wyjątkowo 30.10.2014 (czwartek)
o 18:00, a będzie jej przewodniczył ks. Henryk Bolczyk, długoletni moderator krajowy Ruchu Światło-Życie. Czytaj dalej